Eesti Kristlike Arstide ÜhingUudised

EKAÜ SÜGISKONVERENTS 2018

13.oktoobril 2018  toimub Tallinna Metodisti Kirikus Narva  mnt  51 meie sügiskonverents. Seekord on meil kaks külalist meie rahvusvahelisest ICMDA organisatsioonist: Chrys Steyn Hollandist ja Peter Saunders Inglismaalt.

Nende poolt käsitletavaks teemaks on: kristlike arstide vaimuliku elu alustalad ja kristlike arstide väljakutsed.

Üritusele on oodatud nii kõik EKAÜ liikmed, arstiteaduskonna üliõpilased kui ka  arstid, õed ja teised meditsiinitöötajad väljaspoolt meie ühingut.


Vajalik on eelregistreerimine
kuni 9.  oktoobrini.. Registreerunuiks loeme need, kes on osavõtumaksu (10 EUR üliõpilastele ning mittetöötavatele pensionäridele; teistele 25 EUR) tasunud Eesti  Kristlike  Arstide Ühingu   a/a–le EE252200221026140228

Osavõtumaks sisaldab ka kohvipause ja lõunasööki.

 

Soovitame siiski ka oma  tulekust eraldi  teatada kas e-mailile   See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või telefonil 5034653.

EKAÜ liikmetele on  palve jääda kindlasti ka uue juhatuse valimistele!

 

Päevakava

 

10.00 Registreerimine ja kohv

10.30 Ülistus / Inga Tingas/ ja alguspalve

11.00 Vaimulik Sõna  / Kaarel Väljamäe- Tallinna Mosaiikkogudus /

11.30 Kristlike Arstide väljakutsed / Peter Saunders- CMF; ICMDA/ Tõlge eesti keelde

12.45- 13.45 LÕUNA

13.45- 15.15 Kristlike arstide vaimuliku elu alustalad Tõlge eesti keelde/Chris Steyn –CMF, ICMDA/

15.15 Laul, palve

15.30 Kohvipaus

 

15.5-16.30 Valimiskoosolek

 
 

"Elu alguse ja l6pu dilemmasid" John Wyatt

Kommentaare raamatu kohta mainekatelt eestastelt:

„Prof John Wyattil on väga hästi õnnestunud esitada ühelt poolt ülevaade kaasaegse meditsiinieetika suurimatest väljakutsetest inimelu alguse ja lõpu valdkonnas ning teiselt poolt kaitsta selgelt ja sirgjooneliselt kristlikku positsiooni nende keerukate küsimuste lahendamisel. Autori arvates on kristlus jätkuvalt tähtsaks tugisambaks tänapäevase meditsiinieetika arengus.”

Andres Soosaar, ajakirja Eesti Arst peatoimetaja


„Kaasaegne Lääne ühiskond on üha enam multikultuurne, multireligioosne ja eetiliselt pluralistlik. „Kuidas siis lahendada bioloogia ja arstiteaduse edusammude taustal esilekerkinud raskesti käsitletavaid eetilisi probleeme? Kust võtavad nüüdisaja inimesed eetilised „alusväärtused”?”, küsib raamatu autor, kogenud lastearst, eetikaprofessor ja kristlane. Elu ja surmaga seotud eetiliste küsimuste analüüsi kaudu pakub autor sügavat mõtlemisainet kõigile lugejatele.”

Tiina Tasmuth, meditsiinidoktor, onkoloog, palliatiivse ravi spetsialist, Helsingi ülikooli onkoloogiakliinik


„Kipume elus sageli vältima teemasid, mis võiksid meis ebamugavust ja valu põhjustada. Käesolev raamat on tähelepanu vääriv saavutus, käsitledes teemasid inimese viljastamisest kuni elu lõpuni, mida peaks lugema iga inimene. Arutluse all ei ole üksnes meditsiinilised faktid ja protseduurid, vaid elu aluseks olevad maailmavaated.”

Sirje Saar, perearst ja aasta ema 2011

 

2010 EKAY kevadkonverents

James Tomlinson "The doctor as donor"

   
Lehekülg 1 Lehekülgi kokku 3
Oled sellel lehel: