EKAÜ sügiskonverents 2023

17.11-18.11 toimus Jänedal Kõrveküla puhkekeskuses EKAÜ sügiskonverents ‘Silm on ihu lamp’. Silmahaiguste kohta jagas kasulikke teadmisi dr Tiina Palumaa, Peeteli kiriku sotsiaalkeskuse tööst rääkis sealne direktor Mati Sinisaar ning vaimulikku sõnumit edastas meile Rakvere Karmeli koguduse pastor Gunnar Kotiesen. Laupäeva pärastlõunal oli soovijatel võimalus osa võtta ka räätsamatkast imeilusas Koitjärve rabas.

Kevadkonverents 2023 Tartus Eluringikeskuses

11. märtsil toimus Tartus Eluringikeskuses EKAÜ kevadkonverents teemal ,,Ligimese aitamine”.Ligimese aitamisest ja aitaja aitamisest kõneles preester Miguel, dementsusega inimeste omastehooldajate võimestamisest rääkis Merle Varik, lühidalt sai kuulda ka MTÜ Jututajast ja seejärel said osalejad pikemalt uurida Eluringi keskust ning ka sealsete elanikega natuke aega veeta.

EKAÜ sügisseminar 2022

18. novembri õhtust 19. novembri lõunani toimus Kosel EELK Kose koguduse pastoraadis EKAÜ sügiskonverents teemal Tubli oma töös? Reedel mängisime lõbusat temaatilist kuldvillakut, ülistasime, jagasime kogemusi ja arutasime, kas ja kui tublid me oma töös oleme. Laupäeval mälestasime igavikku läinud EKAÜ liikmeid, kuulasime Toivo Tänavsuu ettekannet vähiravifondi ja kristliku arstitudengi elu kohta ning osalesime praktilisi harjutusi sisaldavas evangelismi teemalises loengus, […]

EKAÜ kevadseminar 2022

EKAÜ kevadseminar vaimulike ja hingeliste võitluste teemadel toimus 26.03.22 Tartu Pauluse kiriku tiibhoone 2. korruse saalis. Kõnelemas käisid EELK Tartu Maarja koguduse õpetaja Timo Švedko ning Tartu Ülikooli Kliinikumi lastepsühhiaater dr. Reigo Reppo. Vaadeldi pidevas võitlusväljas elamise teemat – ühiskonnas on eri leerid, inimeses endas on võitlus iseendaga välise surve (nii ühiskonna halb mõju kui sageli ehk ka liiga kõrged ootused inimestele) ning enda […]

EKAÜ sügisseminar 2021

19.-20. novembril toimus EKAÜ sügisseminar EELK Kose koguduse pastoraadis. Kavas oli: – Õhtune osadus ja Taizé palvus – „Eraldatuse mõju laste ja noorte käitumisele ja vaimsele tervisele“ – pereterapeut ja kasvatusnõustaja Lii Lilleoja – „Eraldatus“ – Joel Reinaru

EKAÜ kevadkonverents 2019

30. märtsil 2019. a. toimus EKAÜ kevadkonverents Tartus EELK Tartu Pauluse kouduse tiibhoones. Vaimulikku sõna jagas Tartu praost Ants Tooming. SA EELK Tallinna Diakooniahaigla juhataja dr Jelena Leibur tegi ülevaate palliatiivse ravi arenust Eestis. Eutanaasia teemalises aruteluringis osalesid neuroloog dr Üllar Linnamägi, hematoloogia-onkoloogia kliinikus töötav hingehoidja Kai Jõemets, lasteneuroloog dr Rael Laugesaar ja jurist Allar Laugesaar.

EKAÜ SÜGISKONVERENTS 2018

13.oktoobril 2018  toimub Tallinna Metodisti Kirikus Narva  mnt  51 meie sügiskonverents. Seekord on meil kaks külalist meie rahvusvahelisest ICMDA organisatsioonist: Chrys Steyn Hollandist ja Peter Saunders Inglismaalt.

Eesti Kristlike Arstitudengite Grupi tegemised aastal 2017

5.-13.02. 2017 osales Arina Kozatšuk Londonis kristlike meditsiinitudengite ja residentide konverentsil (Sydenham International Conference). 11.03.2017 EKAÜ ja CMF tutvustusõhtu venekeelsetele noortele Tartu Kolgata koguduse hoones. Kavas olid lühikesed ettekanded EKAÜ tegevusest ja CMF-ist ning Arina Kozartšuk jagas oma kogemusi Sydenhami konverentsist.