Eesti Kristlike Arstitudengite Grupi tegemised aastal 2008

28. veebruar 2008 kell 19.15 “Praktiline treening: Desmurgia.” Harjutamine teeb meistriks! Helin Kivit

13. märts 2008 kell 19.15 “Mida tähendab olla sensitiiv?” Oma elust endise sensitiivina räägib Merike Aus.

27. märts 2008 kell 19.15 “Palve terapeutiline mõju. Idamaise ja kristliku meditatsiooni erinevused.” Ettekande peab peremeditsiini resident Katrin Luhamets.

10. aprill 2008 kell 19.15 “Abort = eutanaasia?” Hingehoidjaelust Naistekliinikus räägib Naatan Haamer

22. mai 2008 kell 19.15 “Mis värvi on huumorimeel meditsiinis?” Kuidas naer on terviseks? Võta kaasa 3 anekdooti või naljakat juhtumist! Eleri Luhamets

16.-20. juuli 2008 V Balti ja Skandinaavia kristlike meditsiinitudengite suvelaager “Achieving success in medicine – competiton or co-operation?”

Päevateemad:

Neljapäev: Ideaalid – oli paneelvestlus: karjäär ja ideaalid. Seda juhtis Hannes Jürgens (4. aasta onkoloogia resident. Paneelis osalesid farmatseut Küllike Lääne koos abikaasa Peeter Läänega, kes töötab Tartus psühhiaatrina ning meditsiinifüüsik Markus Vardja, kes töötab onkoloogia kliinikus Tartus. Käsitleti-küsitleti ideaalide koolipõlves ja millised on nad nüüd, kompromisse, milline on Jumala roll nende töös. Jagati ka näpunäiteid tulevastele meedikutele, kuidas oma jõuvarusid taastada pingelise töö keskel, kuidas valida eriala ja kuidas kõrvuti edendada nii karjääri kui perekonnaelu.

Reede: Ohud – Bill Mauldin – läbipõlemine: sündroom, ravi ja isiklik kogemus, kuidas ta sai uue elujõu Piiblist ja tervenes läbipõlemisest.

Laupäev: Reaalsus – Kristiina Rull: tutvustas Eesti Päästemeeskonna tööd ja rohke pildimaterjaliga rääkis tsunamikatastroofi tagajärgede leevendamisest Indoneesias, Banda Acehis 2005. aasta jaanuaris.

Praktilised treeningud: elustamise ABC, veenisisese kanüüli panemine, sidumine, kipsipanemine, ultraheli, ülaselja ja kaela massaaž. Galerii: V BaltCMS Camp “Achieving success in medicine – competiton or co-operation?”

7.- 14. september 2008 Kahe residendi osalemine ICMDA Euraasia konverentsil „Resources (un)limited” ehk “Piiratud ressursid, kõikvõimas Jumal”Austrias, Schladmingis. Eestit esindasid 12 arsti ja 2 residenti. Galerii: ICMDA Euraasia konverents Austrias 2008 “Resources (un)limited”

25. september 2008 Roosimajas kell 19.15 “Mida tähendab olla kristlasest arst?” Katrin Luhamets

Arutleme õppeaasta avaõhtul teemal, mis vahe on kristlasest ja mittekristlasest arstil. Kas on üldse vahet? Kas igapäevatööd tehes peaks arsti kristlaseks olemine milleski avalduma? Oma mõtteid antud teemal jagavad noored kristlastest arstid. Ning igaüks saab endalt mõttes küsida: ”Milline arst tahaksin mina kristlasena olla?” Veidi jagame ka muljeid suvisest Balti kristlike meditsiinitudengite laagrist Põltsamaal ning septembri alguses toimunud ICMDA Euraasia konverentsist Austrias.

23. oktoober 2008 Roosimajas kell 19.45 “Afganistani missioon arstina.” Külas Eesti kaitseväe arst major Ahti Varblane

Kaitseväe arst major Ahti Varblane räägib sõdurite ja meedikute tegevusest Afganistanis ning Suur-Britannia välihaiglate tööst. Samuti tuleb juttu meie oma kaitseväe meditsiinist.

20. november 2008 Roosimajas kell 19.15 “Homoseksuaalsus – kas haigus?”

Peatume põgusalt homoseksuaalsuse definitsioonil, selle ajalool ning anname ülevaate senistest teadusavastustest homoseksuaalsuse põhjuste kohta. Riia peapiiskopi Jānis Vanags’i ettekanne “Jumala Sõnale rajatud abielu ja Balti piiskoppide seisukohavõtt seoses samasooliste partnerlusega” Pauluse sinodi kirikupäevadel 15.03.2008 Kristiinankaupunkis

18. detsember 2008 kell 19.15 “Jõuluõhtu”

Sügissemestri viimasel EKAG kokkusaamisel teeme lauamänge lastehaiglale jõulukingituseks. Teritage siis oma histoloogia ja patanatoomia pliiatsid uuesti teravaks ja võtke kaasa, kui teil on üle meisterdamismaterjali ning muidugi mõni hea lauamänguidee. Kõrvale krõbistame piparkooke ja joome glögi. Loeme ka jõululugusid ja -luuletusi ning rõõmustame sõpra kingipakiga. Igal ühel tuleks kaasa võtta väikene kingitus.

Tags :