ICMDA XIII maailmakongressil

7.-16. juulil 2006. a. osalemine Sydneys ICMDA XIII maailmakongressil teemal “Health and Hope” (Eestist osales 11 delegaati).

Katrin Luhametsa mälestusi

11.–16. juulini 2006 pidas Rahvusvaheline Kristlike Arstide ja Hambaarstide Assotsiatsioon  ICMDA Austraalias oma XIII maailmakongressi.

Märksõnade «Health and Hope» (Tervis ja lootus) all kogunes tuhatkond delegaati Sydney kesklinna konverentsikeskuses. Eestist osalesid konverentsil Külli  Bärenson, Rutt  Luha, Tiiu  Luukas, Krista  Muutra, Roze  Veltson, Mirje  Kähari, Mihkel Virkus, Mirjam  Türkson ja arstitudengitest Katrin Luhamets ning Helin Kivit. Gruppi juhtis Jaan Bärenson, kes pärast põhikonverentsi korraldas reisi lõuna poole Canberrasse ja Melbourne’i.

Eestlaste suur toetaja ja vastuvõtja oli väliseestlane, pensionipõlve pidav endokrinoloog Aet Lees abikaasaga, kes eestlasi majutas ja korraldas osa ringsõite.

Hommikuti kuulati koos piiblitunde ning loenguid. Pärastlõunal oli võimalus osaleda kahes seminaris, paralleelselt toimus kümmekond seminari. Käsitletavad teemad olid alates maailmas läbi viidud missioonide tutvustamisest (näljahäda, lapsprostituudid, HIV/AIDS, pärismaalaste integreerimine, põgenikud), mitmesugustest meditsiinilistest probleemidest (sõltuvus, laste kuritarvitamine, alternatiivmeditsiin, eutanaasia, tüvirakud, seksuaalne kuritarvitamine ja pornograafia) kuni piibelliku lähenemiseni meditsiinile (meditsiiniline haridus, patsiendi kui terviku nägemine ja temaga usuteemadel vestlemine).

Konverentsi põhirõhk oli siiski isiklikul suhtel Jumalaga, kristlasena kasvamisel. Julgustavad ja kinnitavad olid nii avalikud sõnavõtud ja väljaöeldud seisukohad kui ka isiklikud vestlused maailma eri paikadest pärit arstide ja tudengitega.

Maailmakongressi eelkonverentsil 7.–11. juulini Sydney lähistel Merroo kristlikus konverentsikeskuses teemal «Impacting our world for Christ!» osales 400 tudengit ja noort arsti. Lisaks kavas olnud loengutele ja seminaridele arutleti iga päev kuuldu üle ja jagati tekkinud mõtteid väikestes gruppides, mis olid moodustatud võimalikult erinevatest maadest pärit tudengitest.

Konverentsi meelelahutuslikuma osa moodustasid rahvusvahelised õhtud. Samuti tutvustati Austraalia ja põliselanike kultuuri, rahvatantse, loomi, lindude hääli jms.

Järgmine, ligi 80 liikmesriigi kristlike arstide ühinguid koondava ICMDA Euroopa regiooni konverents toimub 2008. a septembris Austrias ning XIV maailmakongress on plaanitud 2010. aastaks Lõuna-Ameerikasse Uruguaysse.

Katrin Luhamets

Tags :